Eesti Rahva Muuseum liitus rahvusvahelise projektiga „Data Conversations for Impact“, mille eesmärk on toetada kultuuri- ja loomemajanduse valdkondade ühiskondliku ja majandusliku mõju mõtestamist ning suurendada nende andmepõhist ja tehisintellekti toetavat suutlikkust.
Kui soovid paremini mõista, kuidas mõõta ja mõtestada muuseumi ühiskondlikku mõju andmete abil, kutsume sind osalema kümneminutilises küsitluses.
Vastamine
aitab kujundada tulevikus kasutatavat tehisintellektil põhinevat mõjuhindamise
tööriista, mis on mõeldud just muuseumidele ja kultuuriorganisatsioonidele.
Osale küsitluses
siin (kuni 30.06)
Miks see on oluline?
Kultuuriorganisatsioonidelt oodatakse järjest enam tõenduspõhiseid ja andmetele tuginevaid mõjuanalüüse. Paraku puuduvad selleks sageli sobivad tööriistad ja teadmised. Projekt püüab täita lünka, ühendades andmed, tehnoloogia ja loovuse, et tugevdada kultuurisektori ühiskondlikku ja majanduslikku positsiooni.
Küsitluse tulemusi analüüsivad teadus- ja arendustöö eesmärgil Malmö Ülikool ja Firenze Ülikool. Soovi korral saab küsitluse lõpus jätta kontaktandmed, et osaleda loodava tööriista testimises või olla kursis projekti arenguga.
Projekti taust ja partnerid
„Andmedialoogid mõju suurendamiseks: andmete ja tehisintellekti võimalused ja väljakutsed kultuurisektori mõju suurendamisel“ (2025–2027) on rahvusvaheline koostööprojekt, mille eesmärk on toetada kultuuri- ja loomemajanduse valdkondade mõju paremat mõtestamist ja tõendamist. Projektis osalevad kultuuri- ja teadusasutused üle Euroopa: Fondazione Sistema Toscana (Itaalia), Domestic Data Streamers (Hispaania), Eesti Rahva Muuseum (Eesti), Malmö Ülikool (Rootsi), Firenze Ülikool (Itaalia), In2Digital Innovations (Saksamaa) ja Europeana (Holland).
Jälgi projekti arengut selle koduleheküljelt: https://dataconversations.eu/